Wysokiej jakości chemia samochodowa

chemia samochodowa Kemetyl

Wysokeij jakości chemia samochodowa umożliwia zapewnienie odpowiedniej pielęgnacji i ochrony naszym pojazdom. Firma Kemetyl ma w swojej ofercie szeroką gamę produktów pozwalających na pielęgnację pojazdu w tym płyny do chłodnicy, płyny do spryskiwaczy, dieselskydd. 

Chemia samochodowa w ofercie Kemetyl Polska

Kemetyl Polska jest producentem oraz dystrybutorem chemii samochodowej na terenie Europy Środkowej oraz Wschodniej. W ofercie firmy znajdą Państwo szeroki asortyment najwyższej jakości środków chemicznych służących do pielęgnacji samochodów. Poniżej wymieniamy kilka kluczowych kategorii produktów oferowanych przez Kemetyl Polska.

AdBlue

AdBlue, czyli bezwonny, bezbarwny i nietoksyczny płyn, który jest mieszanką mocznika oraz zdemineralizowanej wody. Stosowany jest w pojazdach z silnikiem diesla, w których znajduje się katalizator SCR. Płyn AdBlue dodawany jest do układu wydechowego. Reakcja, która zachodzi między tlenkami azotu w spalinach a płynem AdBlue prowadzi do powstania obojętnych dla środowiska składników, czyli azotu i pary wodnej. Wybierając płyn AdBlue warto zwrócić uwagę na jakość produktu i jego zgodność z obowiązującymi normami. Systemy SCR wykazują dużą wrażliwość na zanieczyszczenia bądź też nieodpowiedni skład produktu.

Płyny do chłodnicy

Płyny do chłodnicy mają za zadanie odbieranie ciepła generowanego przez silnik. Zapobiegają jego przegrzewaniu a także korozji i osadzaniu się osadów w całym systemie chłodzenia. Należy pamiętać o regularnej ich wymianie. Zaniedbania w tej kwestii oraz stosowanie płynu chłodzącego niskiej jakości lub źle dobranego mogą skutkować uszkodzeniem układu chłodzenia. Podobnie należy pamiętać, że woda nigdy nie zastąpi płynu chłodzącego. Może doprowadzić do powstania nieodwracalnych uszkodzeń.

Płyny hamulcowe

Kemetyl ma w swojej ofercie wysokiej jakości płyny hamulcowe, m.in. Płyn hamulcowy DOT-4 Carifil, który może być stosowany we wszystkich systemach hamulców oraz w układach wymagających płynu SAE J1704.

Dodatki do paliwa

Dodatki do paliw pozwalają nam na poprawę jakości paliwa i zwiększenie ochrony silnika. Należy pamiętać, że nawet jeśli wybieramy paliwo wysokiej jakości, nie zawsze możemy utrzymać układ paliwowy oraz wtryskowy w naszym pojeździe w optymalnej kondycji.

Płyny do spryskiwaczy

Płyny do spryskiwaczy dostępne w ofercie Kemetyl Polska pozwalają na utrzymanie szyb i reflektorów w optymalnym stanie. Np. Letni płyn do spryskiwaczy Carifil pomoże nam skutecznie i szybko pozbyć się brudu, osadu samochodowego czy też śladów po owadach nie pozostawiając smug i zacieków. Charakteryzuje go bezpieczeństwo dla chromu, lakiery a także części gumowych i plastikowych.

Artykuł sponsorowany