Rehabilitacja w warunkach domowych

rehabilitacja w warunkach domowych

Rehabilitacja w warunkach domowych to możliwość skorzystania z szeregu usług bez konieczności dojazdu do placówki medycznej. Jakie są zalety tego rozwiązania? Kto najczęściej korzysta z rehabilitacji domowej?

Jakie są wskazania do rehabilitacji domowej?

Rehabilitacja w warunkach domowych możliwa jest w wielu przypadkach. Korzystają z niej osoby cierpiące na bóle kręgosłupa, stawów i mięśni, z wszelkiego rodzaju dyskopatiami. Z dojazdu do gabinetu fizjoterapeutycznego rezygnują często osoby po urazach, np. złamaniach, skręceniach, zwichnięciach. Część pacjentów rehabilitowanych w domu to pacjenci po udarach mózgu i innych urazach czaszkowo-mózgowych. W warunkach domowych może mieć również miejsce rekonwalescencja po operacjach bądź też zabiegach chirurgicznych.

Na czym polega rehabilitacja domowa?

Rehabilitacja realizowana przez fizjoterapeutę z dojazdem do domu nie jest obecnie rzadkością. Warto mieć świadomość, że nie różni się ona zbytnio od tej, która ma miejsce w gabinetach czy też przychodniach. Zarówno w tych placówkach jak i we własnym mieszkaniu czy domu możemy skorzystać z rehabilitacji przeprowadzanej przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Dojeżdżając do pacjenta mają oni ze sobą potrzebne przybory i urządzenia do ćwiczeń, takie jak rolki, poduszki sensoryczne, piłki gimnastyczne, taśmy czy hantle.

Czy i jak należy przygotować się do wizyty domowej?

Przed pierwszą wizytą warto przygotować dokumentację medyczną (wyniki badań radiologicznych, wypisy ze szpitala). Należy założyć odzież niekrępującą ruchów. Niezbędne może być odsłonięcie różnych części ciała, z tego też względu wato mieć na sobie odpowiednią bieliznę czy też strój sportowy. Gdy rehabilitacja odbywa się na łóżku, dobrze jest przygotować czystą pościel oraz odzież. Jeśli realizowane są masaże, konieczne jest udostępnienie wolnej przestrzeni na podłodze (przeznaczonej na stół do masażu lub maty do ćwiczeń). Jeśli w domu pacjenta mieszkają zwierzęta, pamiętajmy o tym, aby podczas wizyty przebywały one w innym pomieszczeniu.

Rehabilitacja domowa Warszawa

Medi Home Care oferuje usługi rehabilitacji domowej na terenie Warszawy oraz miejscowości ościennych. Fizjoterapeuci z Medi Home Care posiadają niezbędne certyfikaty oraz uprawnienia.

W ofercie Medi Home Care znajduje się m.in. rehabilitacja neurologiczna, rehabilitacja pourazowa, rehabilitacja dla seniorów, rehabilitacja po endoprotezie.

Artykuł sponsorowany