Na której ręce i palcu małżonkowie noszą obrączkę?

obrączki sundiamore

Przyszli małżonkowie podejmują wiele decyzji wiążących się z wyborem obrączek ślubnych. Decydują czy bliższe ich sercu są obrączki ślubne klasyczne czy może obrączki nowoczesne, a nawet ekstrawaganckie. Zastanawiają się czy wybrać obrączkę z czy bez kamieni szlachetnych, obrączkę wykonaną ze złota a może srebra? Później przychodzi moment, aby zdecydować na której dłoni i na którym palcu nosić obrączkę ślubną. Mamy kilka wskazówek.

Jak nosić obrączkę ślubną?

Obrączka to niezaprzeczalnie symbol miłości. Często wybór wiąże się z tradycją obowiązującą w danym kraju. W Polsce, obrączki ślubne standardowo noszone są na palcu serdecznym prawej dłoni. W przypadku kobiet jest to miejsce, w którym zgodnie z tradycją znajdziemy najpierw pierścionek zaręczynowy. Wiele pań przekłada go na palec środkowy, gdy już na dłoni zagości obrączka. Inne panie decydują się nosić pierścionek i obrączkę na jednym palcu. Oczywiście, oba rozwiązania są dobre, wszystko zależy od preferencji danej kobiety i często, wygody.

Małżonkowie zazwyczaj noszą obrączkę na palcu serdecznym prawej dłoni.

Obrączka a symbolika

Jeśli bardzo ważna jest dla Ciebie symbolika możesz uznać, że noszenie obrączki na prawej dłoni jest najlepszą opcją. Jest to ręka znajdująca się bliżej serca w trakcie składania przysiąg a nierzadko, również wyznań miłosnych. Jeśli podajemy komuś dłoń, obrączka jest od razu widoczna.

Chociaż noszenie obrączki na serdecznym palcu prawej dłoni jest często kultywowaną tradycją, są osoby, które wybierają i inne rozwiązania. Dobrym przykładem będzie noszenie obrączki na łańcuszku. Jest to co prawda dość niecodzienna forma, chociaż nie brakuje jej zwolenników.

Obrączka i pierścionek – razem czy osobno?

Noszenie obrączki i pierścionka na jednym palcu to jak najbardziej dobry pomysł. Wiele zależy od tego, z jakiego koloru złota wykonana jest biżuteria. Pierścionek z białego złota może nie pasować do obrączki w złotej barwie. Jeśli biżuteria utrzymana jest w podobnej stylistyce jest bardzo prawdopodobne, że będą pięknie się prezentowały pozostając na tym samym palcu.

Obrączka na nadgarstku

Noszenie obrączki na prawej dłoni możemy uznać u nas za standard. Jeśli wybór padnie na lewą dłoń ciężko nazwać to ekstrawagancją. Tego samego nie możemy jednak powiedzieć, gdy małżonek lub małżonka decydują się nosić obrączkę na łańcuszku jako wisiorek. Ten sposób noszenia ślubnej biżuterii wciąż wzbudza kontrowersje. Podobnie jak noszenie obrączki na nadgarstku jako część bransoletki. Finalnie jednak to małżonkowie decydują gdzie będą nosić swoje obrączki ślubne.

Artykuł sponsorowany