Masaż klasyczny – jakie ma zalety?

masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest rodzajem masażu, podczas którego wykorzystywane są ruchy takie jak głaskanie, stukanie, ugniatanie, pocieranie, jak również wibracje. Wykonując te ruchy masażysta oddziałuje na skórę, tkanki głębokie oraz mięśnie. Stosowany najczęściej jako forma profilaktyki i leczenia schorzeń narządu ruchu. Wykorzystywany jest jednak również jako forma odnowy biologicznej ciała lub jego poszczególnych części. Rozluźnia mięśnie, łagodzi ból i poprawia krążenie. Regularnie wykonywany wpływa korzystnie na poprawę jakości życia.

Jakich efektów możemy się spodziewać po masażu klasycznym?

Masaż klasyczny może przybierać różne formy i różnić się stopniem intensywności.

Masaż pobudza krążenie, metabolizm i łagodzi napięcie mięśniowe. Redukuje ból, poprawia jędrność skóry i elastyczność mięśni i ruchomość stawów. Dzięki jego regularnemu zastosowaniu wzmacnia się układ odpornościowy, spada ciśnienie krwi, poprawia się zdrowie i samopoczucie. Masaże łagodzą również napięciowe bóle głowy.

Masaż klasyczny jest pomocny w przypadku dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Wykorzystywany jest również u osób cierpiących na bóle głowy, migreny, stres czy problemy ze snem. Stosowany jest także w celu łagodzenia zaburzeń psychosomatycznych, neurologicznych oraz u osób cierpiących na reumatyzm. Stosowany jest także u osób borykających się z dolegliwościami wiążącymi się z kręgosłupem.

Ten rodzaj masażu rozluźnia mięśnie i zapewnia całościowe odprężenie. Korzystnie wpływa na układ krwionośny i limfatyczny. Obserwuje się także korzystny wpływ na psychikę poprzez wzmożone wydzielanie serotoniny. Masaż klasyczny bywa łączony z aromaterapią i muzykoterapią.

Częściowy masaż klasyczny

Masaż może być wykonywany na całym ciele lub tylko wybranej jego części. W przypadku masażu częściowego masażysta koncentruje się na problematycznej części. Ma on wówczas na celu pobudzenie krążenia w danym miejscu, złagodzenie napięcia mięśniowego, poprawę elastyczności tkanek łącznych i stawów.

Masaż klasyczny jest jednym z masaży wykonywanych w placówce Medikar. Tu również można skorzystać z masażu leczniczego, masażu Shantala, masażu tkanek głębokich, masażu sportowego czy presoterapii.

Z innych usług dostępna jest m.in. rehabilitacja, w tym rehabilitacja kardiologiczna, rehabilitacja pocovidowa, rehabilitacji dorosłych i dzieci. Pacjenci mogą korzystać z fizykoterapii.

Artykuł sponsorowany