Instalacja grzewcza w domu – co warto wiedzieć?

instalacja grzewcza dom w Michałowicach

Jest wiele możliwości ogrzewania domów. Jeśli rozważamy zakup nowej nieruchomości, warto zorientować się jaka instalacja grzewcza przewidziana jest w danej inwestycji. W przypadku zakupu nieruchomości od dewelopera sprawdźmy jaki typ ogrzewania został przewidziany. Mając taką wiedzę będziemy mogli oszacować wstępne koszty, jak również efektywność ogrzewania obiektu w sezonie grzewczym.

Ogrzewanie nieruchomości

Obecnie jest wiele różnych metod ogrzewania domów i mieszkań. Pompa ciepła, piec gazowy i piec na paliwa stałe. Standardowe rozwiązania to np. kotły na paliwa stałe – węgiel, pellet, ekogroszek. Nie jest to jednak najkorzystniejszy sposób ogrzewania z uwagi na koszty, wpływ na środowisko i konieczność pamiętania o przeglądać pieca.

Ogrzewanie na gaz ma swoje zalety. Jest to w zasadzie bezobsługowe ogrzewanie, chociaż również należy pamiętać o przeglądach i badaniach szczelności. Elektryczne ogrzewanie ma wielu zwolenników. Pompy ciepła przyczyniają się do ochrony środowiska, są szansą na ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Inwestycją, która jest przygotowana pod instalację pomp jest np. osiedle Michałowice Parkowa. W podwarszawskich Michałowicach znajdziemy domy bliźniaki, w których dostępne są instalacje pod fotowoltaikę i ogrzewanie podłogowe. Będzie mieć również możliwość zamontowania dodatkowego układu klimatyzacji.

Pompa ciepła

Koszty eksploatacji są najniższe w przypadku pompy ciepła. Wysokie są jednak koszty inwestycji. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę długoterminowe koszty związane z ogrzewaniem domu i wody możemy stwierdzić, że będzie to i tak oszczędność w porównaniu z kotłem na pellet czy piecem gazowym.

To co cenimy w pompach ciepła to bezobsługowość, energooszczędność i możliwość skorzystania z dopłat. Istotne jest również to, że korzystając z pomp ciepła nie emitujemy spalin.  Gdy zainwestujemy fotowoltaikę dodatkowo ograniczymy koszty.

Szukasz domu w Michałowicach? Dowiedz się więcej o inwestycji Michałowice Parkowa.

Artykuł sponsorowany