Czym są laminaty i w jakim celu je się stosuje?

laminaty

Laminaty są produktami stosowanymi w celu zabezpieczenia grafik przed zniszczeniem. Wzmacniają one folie z nadrukiem i przedłużają żywotność grafik. Serwis mediadodruku.pl prezentuje szeroką gamę laminatów, wśród których znajdziemy laminaty podłogowe, podstawowe i specjalistyczne oraz folie montażowe. W ofercie jest jednak wiele innych podłoży do druku, w tym tkaniny do druku, folie na szyby, folie elektrostatyczne, folie adhezyjne, WMA, OMA i wiele innych.

Laminaty podłogowe

Produkty należące do tej kategorii cechuje wysoka odporność mechaniczna, ponieważ ich zadaniem jest chronienie grafiki podłogowej przed zniszczeniem. Stanowią one barierę antypoślizgową, stosowaną w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom poruszających się po nich. Jest to szczególnie istotne, ponieważ grafiki często znajdują się w miejscach o dużym natężeniu ruchu. W serwisie mediadodruku.pl znajdziemy różne rodzaje laminatów podłogowych część do zastosowania wewnętrznego część zewnętrznego.

Laminaty podstawowe

Produkty te zabezpieczają grafikę przed zniszczeniem, wzmacniają folię z nadrukiem oraz przedłużają żywotność grafik. Dostępne wersje to laminat monomerowy i polimerowy. Monomerowe przeznaczone są do laminacji grafik umieszczanych na płaskich powierzchniach podczas gdy polimerowe służą do laminacji grafik na powierzchniach płaskich i lekko pofałdowanych powierzchniach. W tej grupie produktów znajdziemy najczęściej materiały ochronne takie jak folie PVC z błyszczącym lub matowym wykończeniem.

Laminaty specjalistyczne

Spełniają one taką samą funkcję jak te opisane powyżej, jednak przeznaczone są do zastosowań, które wymagają specyficznych właściwości. Jakich? Takich jak np. bardzo mocny klej czy też powłoka do pisania mazakami suchościeralnymi. Dostępne są także laminaty strukturalne, takie które chronią przed niechcianymi graffiti czy zarysowaniami oraz laminaty sprawdzające się przy wydrukach nawierzchniowych – UV czy druk żywiczny. Błyszczące, gładkie z matowym lub strukturalnym wykończeniem – każda forma powierzchni jest możliwa w przypadku laminatów specjalistycznych.

Folie montażowe

Folie montażowe wykorzystywane są do aplikowania zadrukowanych podłoży na różnego typu powierzchnie, takie jak szyby, ściany czy też samochody.

Artykuł sponsorowany